Foça Belediyesi, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneğince Foça’da kıyı ve sualtı temizliği gerçekleştirildi.


Foça Belediyesi ekiplerinin desteğinde, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu üyesi 5 dalgıç ve duyarlı 1 dalgıç, Küçükdeniz limanında sualtı temizliği; Ege Üniversitesi öğrencileri ile çevreye duyarlı vatandaşlar da, İngiliz Burnu mevkisinde kıyı temizlik çalışması yaptı.


Kıyı ve sualtı temizliğinde toplanan kâğıtlar, plastikler, metaller, pet ve cam şişeler ile benzeri maddeler, gün geçtikçe artan çevre kirliliğine karşı vatandaşların daha dikkatli olmasını sağlamak amacıyla sergilendi.


Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu ve öğrencilere teşekkür ederek şöyle konuştu: "Açıkçası dünyamız ve ülkemiz, çevre açısından giderek kirleniyor. Maalesef ilçemizde bu çevre kirliliğinden nasibini alıyor. Bugünkü çevre etkinliğimiz, hem bölgemizde kurulmak istenen termik santrallere karşı durma, hem de denizlerimizin kirlenmesine karşı çıkma adına önemli bir mesaj veriyor price. Öğrenci arkadaşlarımız, Kent Konseyi, Su Ürünleri Kooperatifi, Hayvanları Koruma Derneği ve birçok paydaşımız burada. Çevre etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Buradan bir ışık yakalım istiyoruz. Çevremizi kirletmeyelim! diyoruz’ dedi."


Ege Üniversitesi Sualtı Topluluğu adına konuşan biyoloji bölümü 2. sınıf öğrencisi Burcu Çavuşoğlu da, "Bu çalışmayı yapmaktaki amacımız, gün geçtikçe artan çevre kirliliğine karşı dikkat çekmek, toplumu bilinçlendirmek ve öğrenciler arasında da bu konu hakkında farkındalık oluşturmaktır. Foça Belediye Başkanımız Gökhan Demirağ’a bize sağladığı destekleri için çok teşekkür ediyoruz" dedi.


Ziyaret Sayacı

Bugün24
Dün22
Hafta140
Ay462
Toplam13839

Currently are 22 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions